Saules paneļu uzstādīšana (40 ak.stundas)

PIETEIKTIES

         PILNĀ APMĀCĪBU PROGRAMMA (40 akadēmiskās stundas)


Nākamās grupas mācību laiki: 2024.gada pavasarī (informācija sekos)

Mācību vieta klātienē: MC MAGNUM, Viestura ielā 6, Bulduru Tehnikumā
Iegūstamais dokuments: Sertifikāts par saules paneļu uzstādīšanu
Prasības apmācāmajiem: var būt bez iepriekšējas izglītības, bet ar profesionālu kompetenci elektroenerģētikas nozarē.

   Apgūstot kursu, apmācāmie iegūs zināšanas par tēmām:

  • Saules paneļu veidi, tipi, to izvēle, projektēšana;
  • Aprēķini par sagaidāmo saražoto elektroenerģiju;
  • Latvijas valsts atbalsta programmas un standartu prasības;
  • Spēkā esošās būvprasības un prasības personālam, kas veic saules paneļu uzstādīšanu un ekspluatāciju;
  • Nodošana ekspluatācijā, apkopes un ikgadējās pārbaudes;
  • Biežāk pieļautās kļūdas un to atrašana.

   Mācību procesā tiks apgūta saules paneļu uzstādīšana, vadība, testēšana, kā arī aizsardzības (ieskaitot pārsprieguma aizsardzību un zemēšanu) – tiks apskatīti aizsardzības principi, iekārtas un to izvēle.
   Interesenti aicināti aizpildīt PIETEIKUMU -->   PIETEIKTIES
   Vairāk informācija zvanot mācību centra vadītājam Ainaram Knipšim pa tālr.25622523 vai rakstot e-pastu uz [email protected].

Programmas "Saules paneļu uzstādīšana" izlaidumi:
SP4 izaidums 2023.gada 25.novembrī
                               SP3 grupas izlaidums 2023.gada 6.aprīlī
                        SP2 grupas izlaidums 2023.gada 28.janvārī
              SP1 grupas izlaidums 2022.gada 8.oktobrī (GALERIJA)

Par viedokļiem saules enerģijas jomā
komentē Ainars Knipšis, Mācību centra MAGNUM vadītājs un pasniedzējs

  Latvijā saules paneļu uzstādīšana, tāpat kā Eiropas Zaļais kurss ar atjaunojamās enerģijas jautājumu, ir ļoti aktualizējies, taču tam līdztekus publiskajā telpā izskan arvien vairāk viedokļu un problēmsituācijas, ar ko saskaras ikviens, kas vēlas vai plāno strādāt ar saules enerģiju.

 
Jāteic, ka Latvijā kopumā ir ļoti daudz nekvalitatīvi izbūvēti objekti, jo nav ņemti vērā gan standarti, gan pareizas izbūves noteikumi, taču izbūvētājam ir jānes garantija un atbildība par savu darbu."  Līdz ar to, lai saules paneļus uzstādītu profesionāli un atbildīgi, MC MAGNUM, specializējoties tieši elektroenerģijas nozarē, sadarbībā ar jomas partneriem organizē specializētas apmācības, ietverot visas kompetences, ko saules paneļu izbūvētājam nepieciešams zināt un ņemt vērā kvalitatīvai un normatīvajiem aktiem atbilstošai saules paneļu uzstādīšanai.
  Kā būtisks jāmin jautājums, par ko neviens vēl īsti nav sācis runāt līdz parādīsies pirmie nelaimes gadījumi, ir elektrodrošība. Tās ir situācijas, kad neprasmīgi veikta darba rezultātā būs cietušie, galvenokārt paši lietotāji un viņu līdzcilvēki. Tas ir līdzspriegums, kuram ir savi specifiski noteikumi, kurus neņemot vērā, iespējamas dažādas elektriskās traumas cilvēkiem un ugunsgrēki cilvēku mājokļos. Un, kad tas notiks, firmas, kas strādā vienai dienai, sen jau būs pazudušas. Par tehniskām uzstādīšanas un iestatīšanas kļūdām nemaz nerunāsim.

Ja kāds pašrocīgi vēlas izmēģināt uzstādīt saules paneļus, iespēja, protams, ir. Paneļus var pat pazīstamajos būvniecības preču veikalos nopirkt un mājās “spēlēties”, bet jāatceras, ka atbildība gan būs jāuzņemas pašam.  Savukārt nākamais aspekts ir viena no paneļu ekspluatācijas tēmām - saules paneļi ir ne tikai jāuzstāda, bet arī jāapkalpo. Tam nepieciešami atbilstoši mērījumi gan paneļus uzstādot, gan ekspluatējot. Nerunāsim nemaz par pareiziem aprēķiniem, kas jāveic pie uzstādīšanas. Profesionāļi aizpildīs arī atbilstošus protokolus. Lai veiktu mērījumus, nepieciešami arī specifiski mēraparāti, kas nav lēti, taču Latvijā jau šādi mēraparāti ir nopērkami.  Mūsu apmācībās ar tiem praktiski strādājam, veicot visus mērījumus, aizpildot protokolus un veicot testēšanu. Līdz ar to uzstādītājam ir jāmāk novērst bojājumus un dažādas kļūmes, kas var gadīties ekspluatācijas gaitā.
  Mūsu pirmajās realizētajās apmācībās “Saules paneļu uzstādīšana” pārsvarā bija vīri ar pieredzi, kas ikdienā uzstāda saules paneļus, taču arī viņiem bija sakrājušies daudz  problēmjautājumu, kuros viesām skaidrību. Apmācību rezultātā puiši ieguva ļoti praktisku, noderīgu informāciju, nozares kontaktus un ar iegūto kompetenci bija ļoti apmierināti. Jau tagad saņemam pieteikumus uz nākamo apmācību grupu, kas tiks uzsākta 2023.gada janvārī.

 "Mācību centrs MAGNUM" ir izglītības iestāde, kur sniegtais pakalpojums ir zināšanas. Līdz ar to mēs nepārdodam nedz saules paneļus, nedz mēraparātus vai kādu citu tehniku.
  MC "MAGNUM" ģimenes uzņēmuma virsuzdevums ir sakārtot elektronozari Latvijā, lai uzlabotu jomā strādājošo snieguma kvalitāti, tādējādi arī rūpējoties par savu un visas sabiedrības drošību.
 Gaidām Jūsu jautājumus, viedokļus, kā arī esam atvērti diskusijai. Taču vislabāk - gaidīsim Jūs mūsu apmācībās!

Ainars Knipšis un MC MAGNUM komanda

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.